فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی https://www.yadakicar.com/
صفحه اصلی اگزوز | مشاهده آگهی های اگزوز | مقالات مربوط به اگزوز خودرو | لوازم یدکی خودرو

اگزوز | مشاهده آگهی های اگزوز | مقالات مربوط به اگزوز خودرو | لوازم یدکی خودرو

اگزوز:

سیستم اگزوز معمولا لوله کشی برای راهنمایی واکنش گازهای خروجی از اگزوز به دور از یک کنترل احتراق در داخل یک موتور و یا اجاق گاز است. کل سیستم گازهای سوخته از موتور را حمل می کند و شامل یک یا چند لوله اگزوز می شود . بسته به طراحی کلی سیستم، گاز خروجی ممکن است از طریق یک یا چند جریان از:

سر سیلندر و خروجی منیفولد

توربو شارژر برای افزایش قدرت موتور

مبدل کاتالیزوری برای کاهش آلودگی هوا.

صدا یک صدا خفه کن (شمال امریکا) / صدا خفه کن (UK / هند)، به منظور کاهش سر و صدا.

معیارهای طراحی یک اگزوز خوب :

یک لوله اگزوز باید به دقت طراحی شود تا گازهای سمی و یا مضر را از کاربران دستگاه بیرون بیاورد. ژنراتورهای داخلی و کوره ها می توانند به سرعت فضای محصور را با گازهای خروجی سمی مانند هیدروکربن، مونوکسید کربن و اکسید نیترو پر کنند. اگر آنها به درستی به خارج از منزل بادی نمیبرد. همچنین گازها از انواع ماشین آلات بسیار داغ هستند. لوله باید مقاوم در برابر حرارت باشد و نباید از طریق یا در نزدیکی هر چیزی که می تواند سوخت و یا می تواند توسط گرما آسیب دیده عبور کند.

یک دودکش به عنوان یک لوله اگزوز در ساختار ثابت استفاده می شود. برای موتور احتراق داخلی مهم است که سیستم اگزوز "تنظیم" (به اگزوز تنظیم شده ) برای کارآیی مطلوب داشته باشد. همچنین این باید هنجارهای تنظیم شده در هر کشور را برآورده کند. در چین، چین 5؛ در کشورهای اروپایی، EURO 5؛ در هند، BS-4 و غیره.

تنظیم سیستم اگزوز :

بسیاری از شرکت های خودرویی، ارتقاء سیستم های اگزوز پس از فروش را به عنوان زیرمجموعه تنظیم موتور ارائه می کنند . که اغلب نسبتا گران است زیرا معمولا شامل جایگزینی کل منیفولد خروجی یا سایر اجزای بزرگ می شود. با این وجود این ارتقاء می تواند عملکرد موتور را به طور قابل توجهی بهبود بخشد و این کار را از طریق دو اصل اصلی انجام دهد:

با کاهش فشار عقب اگزوز ، موتور موتور در موتورهای چهار سیلندر افزایش می یابد.
با کاهش میزان گرما از خارج شدن اگزوز به داخل ناحیه کمری. این باعث کاهش دمای زیر فشار باعث کاهش دمای هوای ورودی منیفولد، افزایش قدرت می شود. این همچنین دارای عوارض جانبی مثبت جلوگیری از آسیب رساندن به اجزای حساس به حرارت است. علاوه بر این، نگه داشتن گرما در گازهای خروجی، این سرعت را افزایش می دهد، در نتیجه کاهش فشار پشت نیز هست.

معرفی و شرح کامل اگزوز خودرو | مشاهده آگهی های اگزوز خودرو در وب سایت یدکی کار
معرفی و شرح کامل اگزوز خودرو | مشاهده آگهی های اگزوز خودرو در وب سایت یدکی کار

مطالب مرتبط با لوازم یدکی خودرو سبک