عیب یاب یا آشکار ساز برای تشخیص محور و مشکلات سیگنال میباشد

فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندیهای لوازم یدکی خودرو | یدکی کار
صفحه اصلی عیب یاب یا آشکار ساز حرکتی قطار ها

عیب یاب یا آشکار ساز حرکتی قطار ها

عیب یاب یا آشکار ساز برای تشخیص محور و مشکلات سیگنال میباشد
عیب یاب یا آشکار ساز برای تشخیص محور و مشکلات سیگنال میباشد

عیب یاب (آشکار ساز):

آشکارساز نقص یک وسیله مورد استفاده در عیب onrilroads برای تشخیص محور و مشکلات سیگنال در عبور از قطار است. آشکارسازها به طور معمول در تراک ها یکپارچه می شوند و اغلب شامل سنسورهایی برای شناسایی انواع مختلفی از مشکلات هستند که می توانند رخ دهند. آشکارسازهای نقص یک اختراع بودند که راه آهن آمریکا را برای از بین بردن کابوس در عقب قطار، و همچنین ایستگاه های مختلف ایستگاه در امتداد مسیر برای تشخیص شرایط نا امن، فعال کرد. استفاده از آشکارسازهای نقص از زمان گسترش به دیگر راه آهن خارج از کشور است.

روند عیب یاب:

قبل از ظهور آشکارسازهای اتوماتیک مسئولیت کارکنان قطار در کنار آن و کارکنان مسیریابی بود تا قطارهای نقص را به صورت بصری بازرسی و سپس قطار را به حالت تعلیق درآورد، اگر نقص مشاهده می شد. برای شناسایی "جعبه های داغ"، یعنی یاتاقانهای بیش از حد گرم، آنها در طول روز دود سیگار یا تابش قرمز را در شب می بینند. در اوایل دهه 1940، آشکارسازهای نقص اتوماتیک برای بهبود فرآیند کتابچه راهنمای کاربر نصب شد.

مادون قرمز:

 می تواند با استفاده از سنسورهای نور مادون قرمز جدید شناسایی شود؛ بارهای بالا و گسترده توسط سیمها و از طریق پاکت پاکسازی، و کشیدن تجهیزات از طریق "کمان های شکننده" - میله های قابل تعویض بین ریل ها. آشکارسازها داده های خود را از طریق لینک های سیمی به خواندن از راه دور در ایستگاه ها، دفاتر و برج های متصل می کنند.

 سنجش قلم و سیلندر یک خواندن برای هر محور را ثبت می کند؛ اگر یک مجله خیلی داغ بود یا اگر نقص دیگری پیدا کرد، محور جنجال بر روی نمودار ثبت شد. هشدار نیز صحیح است و کارمندانی که در وظیفه در آن محل قرار می گیرند یا از سیگنال های دستی یا سیستم سیگنالینگ استفاده می کنند تا قطار را متوقف کند و در صورت امکان از خلبان محل تقریبی مشکل مطلع شود.

آشکارسازهای نقص در خط اول به طور معمول در بنگلادش های بتونی تقریبا هر 10-20 مایل (16 تا 32 کیلومتر) قرار داشتند. هنگامی که قطار آشکارساز را پاک کرد، یک نور سفید ثابت از خانه ی آشکار کننده نمایش داده می شود، مگر اینکه یک نقص پیدا شود، در این صورت، نور هم فلش می کند یا خاموش نمی شود. خدمه مستقر در عقب قطار این نور را مشاهده می کند و اگر یک نقص نشان داده شود، قطار را متوقف می کند و گزارش هادی را به ییلاقی بسپارید تا یک برگه کاغذی آنالوگ را بررسی کنید.

تاریخچه آشکار ساز:

اولین آشکارسازهای کامپیوتری از تابلوهای ثابت استفاده می کردند. این ها یک نمایش سه بعدی و چندین چراغ نشانگر مربوط به ماهیت نقص ها داشتند. بعد از اینکه قطار آشکارساز را پاک کرد، یک عدد در چراغهای روی صفحه نمایش نمایش داده خواهد شد. شماره "000" به معنای نقص نبود؛ هر عدد دیگر از نقص در محور مربوطه هشدار داد. اگر چندین مورد شناسایی شد، چراغ های سفید سفید در بالا و پایین نیز می توانست نشان داده شود (بسته به اینکه چراغ روشن بود) [روشن کردن مورد نیاز] برای اطلاع رسانی از خدمه عقب چند مشکل و نشان دادن نوع نقص در هر مورد. با این وجود، هادی هنوز مجبور به رفتن به یونیفرم شد و اطلاعات خاصی درباره ماهیت نقص را بخواند.

اولین راه آهن:

 اولین راه آهن برای نصب آشکارسازهای نقص آشکار بود. از دهه 1960، خدمه قطار آنها می تواند نتایج نتایج چکش های هات بوکس و چکش های کششی را که توسط رادیوهایشان در کابین موتور و کابینت صحبت می شد، بشنود. در طول سالها، با استفاده از این فناوری شتاب گرفت، خدمه عقب از بسیاری از قطارهای حمل و نقل حذف شدند. به عنوان مثال، آشکارسازهای کامپیوتری، صحبت می کردند که با استفاده از تابع لمسی در رادیوهای خود می توانند با استفاده از آشکارساز ارتباط برقرار کنند تا آخرین گزارش نقص را به یاد آورند. این کار نیاز به خدمه را برای حرکت به محل آشکارساز برای تأیید خواندن رادیو حذف کرد

مطالب مرتبط با نیازمندیهای لوازم یدکی خودرو | یدکی کاردوچرخه ازجمله وسایل ورزشی بسیار کارآمد می‌باشد و در رنگ‌ها و تنوع بی‌شماری قرار دارد البته در تعریف د ...

دلایل از تایم خارج شدن موتور: ۱) پارگی تسمه تایم به دلیل استهلاک بالا و تنش های زیاد وارده به آن و موتور خودرو ...

کسب جواز هر شغلی مراحل اداری خود را داشته و کارواش نیز از این امر مستثنی نیست. در ذیل مراحل اخذ جواز را بررسی خو ...

با توجه به اینکه تعداد خودرو ها در جامعه مدرن امروز بسیار زیاد شده است، یکی از نیازهایی که در جامه احساس می شود ...

بیمه های مختلف خودرو به ما کمک می کند تا در صورتیکه اتفاق خاصی برای خودرو ما بیوفتد، بیمه جوابگو ما بوده و خطر ا ...

تست استال مدل گشتاور: این تست برای اندازه گیری حداکثر سرعت موتور وقتی که اهرم تعویض دنده در موقعیت D یا R است ب ...

 تاریخچه ترمز یکی از اختراعات مربوط به بشر که جایگاه ویژه ای در اغلب صنایع دارد ترمز است و  بطور کلی تاری ...

آموزش تعویض تسمه هیدرولیک و تسمه دینام ریو:  ابزار مورد نیاز : بکس ۱۴ -جغجغه – آچار ۱۴ – آچار۱۲ – بک ...

آموزش رفع صدای ستون وسط سمند :به دلیل وضعیت بد جاده ها و سرعت گیر های مختلف، اغلب اتومبیل ها پس از گذشت مدتی از ع ...

فیلر گیری موتور: یکی از قسمت های خودرو که تعمیرکاران و استفاده کننده های خودرو باید به آن توجه ویژه داشته باشند ...

روش عيب يابي كمك فنر خودرو: فنر خودرو جز اساسی ترین بخش خودرو محسوب می شوند اغلب مورد توجه رانندگان قرار نمیگیر ...

پولیش کردن: از نکات مهم در بحث مکانیک مربوط به پولیش کردن خودرو است  که عده کمی از افراد به آن عمل میکنند  ب ...

در چه صورتی باید روغن گیربکس اتوماتیک خودروها تعویض شود: مناسب ماندن کیفیت روغن هیدرولیک گیربکس بستگی زیاد ...

نكات مربوط به ايمنـي و تميزي محيط كار رعايت شودهرگز اتصالات پرفـشار را زمـاني كـه تحـت فشار گاز ميباشد سفت ...

سفت كردن اتصالات لوله هاي سيستم دوگانه سوز (مهره ماسوره) : نكته مهم:  به صورت چشمي مهره ماسوره ها و لوله ها ...