فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی https://www.yadakicar.com/
صفحه اصلی تسمه | کمربند خودرو | تسمه کمربند خودرو | همه چیز درباره کمربند خودرو

تسمه | کمربند خودرو | تسمه کمربند خودرو | همه چیز درباره کمربند خودرو

تسمه(کمربند) خودرو :

کمربند یک حلقه از مواد انعطاف پذیر برای پیوند دو یا چند چرخش است، اغلب موازی. کمربند ممکن است به عنوان یک منبع حرکت، برای انتقال قدرت به طور موثر یا برای ردیابی حرکات نسبی استفاده شود. کمربند بر روی کمربندهای پیچیده است و ممکن است بین پیچ و مهره پیچ خورده باشد و شفت ها باید موازی باشند.

در یک سیستم دو قطر، کمربند می تواند به طور معمول در یک جهت رانندگی کند (همانند در شفت های موازی)، یا کمربند ممکن است عبور داده شود، به طوری که جهت شفت محور عقب می افتد (جهت مخالف راننده اگر در شفت موازی) به عنوان یک منبع حرکت، یک تسمه نقاله یک برنامه کاربردی است که کمربند آن را به طور مداوم بین دو نقطه حمل می کند.

تاریخچه تسمه خودرو :

درایو کمربند مکانیکی، با استفاده از یک قرقره و ماشین آلات، برای اولین بار در متن ذکر شد فرهنگ اصطلاحات محلی توسط فیلسوف سلسله هان، شاعر، سیاستمدار Yang Xiong در 15 سال قبل از میلاد، برای یک دستگاه quilling استفاده می شود که الیاف ابریشم را بر روی بوبین ها برای شاتل های ماکارونی زده است. درایو کمربند یک عنصر ضروری برای اختراع چرخ نخ ریسی است . درایو کمربند نه تنها در تکنولوژی نساجی استفاده می شود، بلکه در مورد سیلندرهای هیدرولیکی که از قرن اول میلادی به کار رفته است، استفاده می شود.

انتقال قدرت مهم ترین وظیفه تسمه های خودرو :

کمربند ارزان ترین ابزار برای انتقال قدرت بین شفت ها است که ممکن است در جهت محوری قرار نداشته باشند. انتقال قدرت توسط کمربندها و قطب های خاص طراحی شده است. تقاضای سیستم حمل و نقل کمربند بسیار زیاد است و این به تغییرات زیادی در موضوع منجر شده است. آنها به طور صاف و با سر و صدای کم اجرا می شوند و موتور و بالش را در برابر تغییرات بار، هرچند با قدرت کمتری نسبت به دنده ها یا زنجیرها، اجرا می کنند. با این حال، پیشرفت در مهندسی کمربند اجازه استفاده از کمربندها در سیستم هایی را که قبلا زنجیر یا چرخ دنده ها را مجاز می دانستند میدهند.

جوانب مثبت و منفی تسمه :

درایوهای کمربند ساده و ارزان هستند و نیازی به شفت محوره ندارند. آنها به محافظت از ماشین آلات از اضافه بار و مرطوب کمک می کنند، و باعث خنک شدن و انسداد سر و صدا و ارتعاش می شوند. نوسانات بار جذب شوک (با فشار کم) است. آنها نیاز به روانکاری و نگهداری حداقل ندارند.آنها دارای کارایی بالایی هستند (90-98٪، معمولا 95٪)، تحمل زیاد برای ناهماهنگی، و اگر هزینه شفت ها بسیار دور از هم باشند، نسبتا ارزان هستند. عمل کلاچ با آزاد کردن تنش کمربند فعال می شود. سرعت های مختلف را می توان با کمربند های پشته یا مخروطی به دست آورد. نسبت سرعت زاویه ای ممکن است به علت لغزش و کشش ثابت و یا برابر با قطر چرخ باشد. با این حال، این مشکل با استفاده از کمربندهای دندانی حل شده است. دمای کار از -35 درجه سانتیگراد تا 85 درجه سانتیگراد است. تنظیم فاصله مرکز و یا اضافه کردن یک میل لنگ برای جبران سایش و کشش بسیار مهم است.

تسمه کمربند خودرو | لوازم یدکی خودرو سبک | تسمه
تسمه کمربند خودرو | لوازم یدکی خودرو سبک | تسمه

مطالب مرتبط با لوازم یدکی خودرو سبک


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php70) in Unknown on line 0