فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی لوازم یدکی خودرو سبک
صفحه اصلی سی ان جی | همه چیز درباره سی ان جی خودرو | سی ان جی اتومبیل

سی ان جی | همه چیز درباره سی ان جی خودرو | سی ان جی اتومبیل

سی ان جی CNG:

گاز طبیعی فشرده ( CNG ) (متان ذخیره شده در فشار بالا) سوختی است که می تواند به جای بنزین ، سوخت دیزل و پروپان / LPG استفاده شود . احتراق CNG گازهای نامطلوب کمتر از سوخت های ذکر شده در بالا تولید می کند. در صورت نشتی ، امن تر از سایر سوخت ها است ، زیرا گاز طبیعی از هوا پخش شده و به سرعت آزاد می شود. CNG ممکن است در بالاتر از ذخایر نفت پیدا شود یا ممکن است از دفاتر زباله یا تصفیه خانه های فاضلاب جمع آوری شود که در آن به عنوان بیوگاز شناخته شده است .

معرفی سی ان جی اتومبیل

CNGبا فشرده سازی ساخته شده گاز طبیعی (که عمدتا متشکل از متان ، CH 4 )، به کمتر از 1 درصد از حجم آن در اشغال فشار اتمسفر استاندارد میرسد. این مخزن ذخیره شده و توزیع شده در ظروف سخت با فشار 20 تا 25 مگاپاسکال (2900-3،600 psi)، معمولا در شکلهای استوانه ای یا کروی است.

CNG در موتورهای بنزینی / موتورهای احتراق داخلی استفاده می شود که اصلاح شده اند یا در وسایل نقلیه ای که برای استفاده از CNG تولید می شوند، یا به تنهایی (اختصاصی)، با یک سیستم بنزینی جداگانه برای گسترش محدوده (سوخت دوگانه) یا در رابطه با دیگر سوخت مانند سوخت دیزل (سوخت دوگانه). وسایل نقلیه گاز طبیعی به طور فزاینده ای در ایران ، به ویژه پاکستان استفاده می شود .

 منطقه آسیا و اقیانوس آرام ، پایتخت هند دهلی و شهرهای بزرگ دیگر مانند احمد آباد ، بمبئی ، پونه ، کلکتههمچنین به عنوان شهرهای مانند Lucknow، Kanpur، و غیره استفاده از آن نیز در آمریکای جنوبی ، اروپا و شمال امریکا به دلیل افزایش قیمت بنزین افزایش می یابد.  

در پاسخ به قیمت بالای سوخت و نگرانی های زیست محیطی، CNG شروع به استفاده می شود.سوختی مفید برای Tuks و وانت ، حمل و نقل و اتوبوس های مدرسه ، و قطار .
هزینه و قرار دادن مخازن ذخیره سوخت، مانع اصلی برای پذیرش گسترده تر و سریع تر CNG به عنوان سوخت است. به همین دلیل است که دولت شهرداری، وسیله نقلیه عمومی وسیله نقلیه قابل قبول ترین آن ها بود، زیرا آنها می توانند به سرعت از پول سرمایه گذاری شده در سوخت جدید (و معمولا ارزان تر) استفاده کنند.

به رغم این شرایط، تعداد خودروهای جهان با استفاده از CNG به طور پیوسته رشد کرده است (30 درصد در سال). در حال حاضر، در نتیجه رشد مداوم صنعت، هزینه این مخازن ذخیره سازی سوخت به سطح بسیار قابل قبول کاهش یافته است. به خصوص برای مخازن نوع 1 و 2 CNG، بسیاری از کشورها قادر به ایجاد مخازن قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای نیاز تبدیل هستند.

سی ان جی cng خودرو | مقالات لوازم یدکی خودرو | سی ان جی خودرو
سی ان جی cng خودرو | مقالات لوازم یدکی خودرو | سی ان جی خودرو

مطالب مرتبط با لوازم یدکی خودرو سبک

تسمه(کمربند) خودرو : کمربند یک حلقه از مواد انعطاف پذیر برای پیوند دو یا چند چرخش است، اغلب موازی. کمربند ممکن است به عنوان یک منبع حرکت، برای انتقال قدرت به طور موثر یا برای ردیابی حرکات نسبی استف ...

سی ان جی CNG: گاز طبیعی فشرده ( CNG ) (متان ذخیره شده در فشار بالا) سوختی است که می تواند به جای بنزین ، سوخت دیزل و پروپان / LPG استفاده شود . احتراق CNG گازهای نامطلوب کمتر از سوخت های ذکر شده در ...

اگزوز: سیستم اگزوز معمولا لوله کشی برای راهنمایی واکنش گازهای خروجی از اگزوز به دور از یک کنترل احتراق در داخل یک موتور و یا اجاق گاز است. کل سیستم گازهای سوخته از موتور را حمل می کند و شامل یک یا ...

کابل کنترولی خودرو: یکی از قطعات ضروری وسیله نقلیه است که بدون آن عملیات وسیله نقلیه دشوار است. این کابل ها راننده را قادر می سازد تا کنترل کارهای وسیله نقلیه مختلف و بازار جهانی گسترده را داشته با ...